Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Można to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka bezpieczeństwa

Zamknij
MENU

Strona Główna

Kategorie

Blog

Najczęściej kupowane

Promocje

Wszystkie promocje
MENU

Strona Główna

Kategorie

Blog

Najczęściej kupowane

Promocje

Jak rozwinąć firmę?

29 07 2020

Jak rozwinąć firmę?

Prowadzenie biznesu wymaga wytrwałości, to zajęcie dla tych, którzy „umieją biegać na długie dystanse”. Torby reklamowe, szkoła języków obcych, gospodarstwo agroturystyczne — pomysłów na własną działalność jest wiele naprawdę wiele. Cierpliwość to wspaniała cecha, jednak warto wiedzieć o tym, że można podjąć działania, które przyspieszą osiąganie sukcesów. Przeczytaj o tym!

Po pierwsze zdobywaj wiedzę know-how

Warto się uczyć i obserwować tych, którzy coś osiągnęli w biznesie . Wiedza jest ważna, ale uważaj od kogo się uczysz. Niektórzy ludzie samodzielnie szukają informacji na temat prowadzenia biznesu, w różnych źródłach. Spędzają dużo czasu w Internecie, oglądają filmy na You Tube, zdobywają wiedzę na „własną rękę”. Ta metoda przyniesie efekty, jednak istnieje ryzyko czerpania podejrzanych wiadomości z mało wiarygodnych źródeł.

Najlepszym sposobem jest korzystanie z wiedzy proponowanej przez uznanych mentorów, a takich spotkasz na dużych konferencjach, kursach on-line, uczestnicząc w seminariach. Możesz tu też poznać wielu swoich przyszłych współpracowników i kontrahentów. Plusem jest to , że nie tracisz czasu na szukanie wiedzy, wszystko masz podane na tacy. Tak, to wszystko kosztuje, jednak tym sposobem możesz dojść do planowanych celów, np. zdobycia wielu odbiorców toreb reklamowych zdecydowanie szybciej.

Szybko wdrażaj wiedzę

Jeśli jedziesz na konferencję, bierzesz udział w szkoleniu on-line, to nie tylko po to, aby kogoś zobaczyć i posłuchać. Dla zwykłej rozrywki lepiej pojechać na koncert albo występ kabaretu. Ucz się zatem, ale też od razu analizuj, jak możesz zastosować rady mentora w swoim biznesie ( niezależnie od tego, czy są to zabawki dla dzieci, torby reklamowe, a może firma rachunkowa). Adaptuj wiedzę do swojego biznesu i rób to błyskawicznie, nie trać czasu! Ktoś kiedyś robił badania na temat, ile osób ze 100 obecnych na konferencji szkoleniowej rzeczywiście wdraża zalecenia osoby prowadzącej. Okazało się, że tylko 10 osób podejmuje jakieś działania, a tylko 5 z nich osiągnęło zamierzone cele!

Inwestuj w firmę

Bez inwestycji nie można rozwijać firmy. Inwestycją są np. szkolenia, wydatki na ogłoszenia, na torby reklamowe, komputer, wynajęcie biura, dobre teksty na stronie www, pisane przez profesjonalnego copywritera. Jeśli nie możesz obsłużyć swoich klientów, to zainwestuj w pracownika. Najpierw trzeba włożyć w biznes, żeby coś na poważnie z niego potem wyciągnąć.

Działaj i nie poddawaj się!

To nie tajemnica, że większość nowych firm upada w pierwszych dwóch latach działalności. Jeśli inwestujesz i masz dużą wiedzę, ale nie podejmujesz działań, to nie wróży dobrze. Nie czekaj na zmianę sytuacji, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to złudzenie. Klienci sami nie przyjdą, torby reklamowe czy nieruchomości same się nie sprzedadzą… Nadawaj bieg zdarzeniom, bądź kowalem własnego losu!

I pamiętaj, że...

W psychologii działa pewne prawo, które mówi, o tym, że o końcowym sukcesie lub niepowodzeniu przedsięwzięć człowieka decyduje raczej jego postawa niż zdolności umysłowe. Doskonałe wykształcenie nie będzie pomocne, jeśli brakuje Ci przekonania, że możesz osiągnąć sukces. To właśnie wiara jest motorem działania.

Człowiek, który uwierzy w siebie, zaczyna się  intensywnie uczyć i wytrwale pracować, zwłaszcza wtedy, jeśli jest świadomy, ilu jeszcze rzeczy nie wie i nie umie… To wiara  powoduje, że nawiązuje nowe relacje, jest otwarty do innych, zdobywa wykształcenie i umiejętności, których nie miał wcześniej.

To wiara w sukces dawała oparcie wielu osobom, które w społeczeństwie były uznawane za słabsze ( zob. Helen Keller, George Bernard Shaw, Irving Berlin). To wiara właśnie spowodowała, że osiągnęli oni znacznie więcej niż osoby zdrowe i te, które miały tzw. lepsze warunki przy starcie.

Zatem do dzieła!

 

https://pixabay.com/pl/photos/biznesmen-konsultacji-biznes-sukces-3189801/

https://pixabay.com/pl/photos/uzgadnianie-wsp%C3%B3%C5%82praca-partnerstwo-3298455/

https://pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82ka-beach-szcz%C4%99%C5%9Bliwy-ocean-1845546/

MENU

Strona Główna

Kategorie

Blog

Najczęściej kupowane

Promocje