Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Można to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka bezpieczeństwa

Zamknij
MENU

Strona Główna

Kategorie

Blog

Najczęściej kupowane

Promocje

Wszystkie promocje
MENU

Strona Główna

Kategorie

Blog

Najczęściej kupowane

Promocje

W jaki sposób chronić naszą planetę?

21 12 2021

W jaki sposób chronić naszą planetę?

W dobie kryzysu klimatycznego, a także zwiększonej świadomości konieczności stosowania zasad ochrony przyrody, poszukujemy nowych rozwiązań w obszarze ekologii. W coraz większej liczbie domów można zobaczyć na dachach panele fotowoltaiczne, służące do generowania prądu dzięki energii słonecznej. Rośnie znaczenie recyklingu, a na ulicach można zobaczyć więcej ludzi z torbami materiałowymi niż plastikowymi foliówkami. W jaki sposób można chronić naszą planetę? Dowiesz się tego, czytając przygotowany przez nas artykuł.

Bycie eko – dołącz do obrońców przyrody

Siła jednej jednostki, potrafi wpłynąć na cały świat. Dlatego warto skupić się na tym, co w kontekście ochrony środowiska możemy zrobić na co dzień, lokalnie w naszej okolicy i domu. Zacznijmy więc może od oszczędności wody. Statystycznie marnujemy aż 800 L wody w ciągu tylko jednego tygodnia! Warto więc podczas golenia czy mycia zębów zakręcać kran, przynajmniej w momencie, kiedy nie potrzebujemy wody. Można także zdecydować się na instalację paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie domowym, dzięki którym zaczniesz generować prąd dla siebie dzięki energii słonecznej.

Jakie jeszcze działania mogę podjąć, aby być eko?

Jeśli chcesz dołączyć do tych, którym na sercu leży dobro planety, możesz podejmować się w swoim domu wielu działań:

  • wyłączaj światło po wyjściu z pokoju,

  • odłączaj od prądu sprzęty, takie jak TV czy komputer, na noc,

  • segreguj odpady do odpowiednich pojemników,

  • kiedy to możliwie zamiast samochodu przesiądź się na rower lub idź na piechotę,

  •  postaw na dezodoranty w kulkach, te w sprayu zawierają szkodliwe dla środowiska freony.

Jak widzisz masz pełno możliwości, które możesz wykorzystać, aby być bardziej eko!


Torby Pro – postaw na ekologiczne reklamówki

Zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele biznesów mogą zdecydować się na wykorzystywanie toreb papierowych bądź materiałowych, jakich produkcją zajmujemy się w Torby Pro. Wersje papierowe są biodegradowalne, szybko się wiec rozkładają w przyrodzie. Z kolei materiałowe mogą posłużyć nam niejeden raz, a co więcej, można je dowolnie personalizować, okażą się one więc doskonałym gadżetem i dodatkiem do codziennego stroju.

MENU

Strona Główna

Kategorie

Blog

Najczęściej kupowane

Promocje