Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Można to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka bezpieczeństwa

Zamknij

Najczęściej kupowane

Promocje

Wszystkie promocje

Najczęściej kupowane

Promocje

Jak zapakować prezent?

2 12 2019

Jak zapakować prezent?

Jak zapakować upominek? Torebka ozdobna to jedna z opcji!

Już samo znalezienie ciekawego upominku jest nie lada wyzwaniem. Co zrobić, by bliska osoba była zadowolona z podarku? Gdy już to wymyślimy, trzeba jeszcze prezent zapakować, a większość z nas robi to na ostatnią chwilę. Są wśród nas tacy, którzy z zapałem konstruują oryginalne opakowania, inni wolą wybrać gotowe, przepiękne torebki prezentowe.

By ładnie zapakować upominek, można użyć takich materiałów jak np. celofan, bibuła, kartoniki, papier do pakowania i wiele innych. Ważne jest zestawienie kolorystyczne i odpowiednie ułożenie materiału na prezencie, tak aby całość prezentowała się atrakcyjnie.

Jak gustownie zapakować podarek? Papierowe torebki ozdobne to nie wszystko!

  •          Prosto i naturalnie. Książki albo inne przedmioty można owinąć w jednolity papier (nawet pakowy) i ozdobić pięknie iglastą gałązką. Igliwie dodatkowo prószymy sztucznym śniegiem. Żywe gałązki cudownie pachną i wprowadzają błogi nastrój świąteczny.
  •          Srebrne, złote i białe gwiazdki. Pakunek owijamy szarym papierem. Bierzemy srebrny sznureczek i owijamy nim kilka razy prezent. Na koniec do sznurka przyklejamy mocno kilka gwiazdek, mogą być białe, srebrne i złote. Przecudnie!
  •          Wycięta śnieżynka. Upominek zawijamy w szary papier i przyklejamy do niego delikatnie śnieżynkę wyciętą z białej serwetki. Wymaga to nieco precyzji, ale efekt jest wspaniały!
  •          Sposób na cukierka. Tą metodą łatwo zapakować wszelkie butelki. Owijamy je w papier, a jego końce wiążemy ozdobną wstążką, tak jak popularne słodkości. Kolory i kształty kokardek są całkowicie dowolne!
  •          Tiulowe opakowanie. Czasami prezent jest bardzo nieforemny. Można się wiele natrudzić, a efekt pakowania nam się nie spodoba. Tutaj najlepsza jest opcja wybrania torby laminowanej ozdobnej, ale jeśli jej nie mamy pod ręką, możemy posłużyć się kawałkiem wyjątkowego materiału. Są takie tkaniny, które sprawdzą się rewelacyjnie, są to np. delikatny filc, tiul albo siatka. Materiał jest elastyczny, rozkładamy na nim przedmioty, krańce materiału zbieramy do góry i związujemy efektowną kokardą. Wygląda to znakomicie!
  •          Wyjątkowy pomysł na oświadczyny. Niewielki, ale cenny dar np. pierścionek zaręczynowy można włożyć do pustej i czystej butelki po koniaku czy szampanie. Do pierścionka przywiązujemy cienką wstążeczkę, pierścionek umieszczamy we wnętrzu butelki, a koniec wstążki zawijamy delikatnie wokół szyjki. Butelkę pakujemy w papier ozdobny i doklejamy kokardkę. Mina obdarowanej osoby, która sądzi, że dostaje alkohol — gdy zobaczy, czym właściwie jest prezent — bezcenna!

 Torby prezentowe a4 mikołaj

Każdy prezent fantastycznie ozdobi efektowna kokarda. Do jej zrobienia trzeba wziąć pasek ze sztywnej taśmy, skleić go taśmą dwustronną, aby powstał okrąg. Tak samo postępujemy z drugim paskiem. Następnie oba paski sklejamy taśmą prostopadle do siebie, zgniatamy lekko środek. Wszystkie czynności powtarzamy z dwoma mniejszymi paskami. Wklejamy mniejsze kokardki na większe i powstaje przepiękna kokarda.

Oczywiście nie zawsze mamy czas i talent do samodzielnego przygotowywania wymyślnych opakowań. Przed Bożym Narodzeniem jest wiele spraw do załatwienia i pracy do wykonania. Wśród wielu zajęć można już nie zdążyć z własnoręcznym pakowaniem! Warto wtedy skorzystać z pięknych torebek prezentowych, które sprzedawane są w wielu rozmiarach i wzorach. Są nie tylko wizualnie estetyczne, wykonuje się je z grubego papieru, który jest mocny i uniesie ciężar nawet ciężkiego atlasu. Dzieciom szczególnie spodobają się motywy z wesołym Mikołajem i bajkowymi widoczkami. Dla pracowników firmy można z kolei wybrać uniwersalne torby laminowane ozdobne, w wersji tradycyjnej lub nowoczesnej. Wybór jest bogaty i każdy znajdzie coś w swoim guście!

Prezenty są ważne, szczególnie te, które dajemy na Święta. Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że najpiękniejszym upominkiem, który możemy dać swoim dzieciom, bliskim i przyjaciołom jest nasza obecność, czas spędzany razem, dobre słowa i prosta życzliwość!

Bezpłatne zdjęcie do użytku komercyjnego pochodzi z: https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwi%C4%85teczny-prezent-pole-uroczysto%C5%9B%C4%87-83119/

 

Najczęściej kupowane

Promocje